بلاگ

قالیشویی در زمان های مختلف

دستگاه قالیشویی تمام اتوماتیک | ماشین آلات قالیشویی | عزیزی ماشین : فرش شویی در قالیشویی در هر زمان از سال تایم بخصوصی به خود اختصاص می دهد. در ایران هر ساله نزدیک به نوروز و یا اواخر تابستان مردم همزمان با سنت دیرینه خانه تکانی، فرش های خود را هم شستشو می دهند. امروزه سبک زندگی مدرن تا حدودی بر نحوه شستشو تاثیر گذاشته است و دیگر خبر از شستن سنتی فرش ها در پشت بام و حیاط خانه ها نیست و این کار به قالیشویی ها سپرده شده است.

آپارتمان نشینی و نداشتن فضای کافی برای فرش شویی و خشک کردن، مصرف بی رویه آب و انرژی، مصرف بیش از حد مواد شوینده سبب شده است قالیشویی هو بهترین گزینه برای این کار باشند. فرش های دستباف و ماشینی اصول خاصی برای شستشو دارند و دیگر مردم به این باور رسیده اند که این کار را به افرادی بسپارند که دانش کافی در مورد انواع قالی ها دارند و می دانند نحوه صحیح شستشوی آن ها چیست.

کارخانه قالیشویی در زمان های مختلف

بهترین زمان فرش شویی چه زمانی است

اگر نگاهی به تاریخچه زمان فرش شویی در ایام مختلف سال بیندازیم خواهیم دید بازار شستشو در ایام نوروز در قالیشویی ها گرم است و مردم علاقه ی زیادی به تمیزکاری قبل از دید و بازدید عید دارند. بیشتر افراد فکر می کنند که در ماه های پایانی سال بهترین زمان برای شستن و آماده شدن برای عید نوروز است. درست است که این زمان حساس شما علاقه دارید همه چیز را به یکباره تمیز کنید.

اما اگر از طرفی دیگر به موضوع نگاه کنید خواهید دید که به دلیل حجم بالای شستشو در این ایام ممکن است سهل انگاری هایی در مراحل شستشو دیده شود. نامناسب بودن این زمان ها بیشتر به دلیل ناقص پیش رفتن مراحل شستشو، خشک شدن، اتو شدن و کاور کردن می باشد. در این بین اگر شما بخواهید فرش های دستباف و ابریشمی را شستشو دهید بیشتر به الیاف قالی آسیب می زنید. در فصول گرم سال بهترین زمان فرش شویی، مبل، پرده و لحاف و … خواهد بود چون در این زمان ها هم فرآیندهای فرش شویی و خشک شدن کامل است و هم زمان تحویل به حداقل می رسد.

آیا زمان فرش شویی در قیمت آن تاثیر گذار است

زمان فرش شویی عملا نباید پارامتری در قیمت گذاری باشد. قیمت این خدمات با توجه به نوع قالیشویی، سایز و نوع فرش، خدمات ارائه شونده، درصد تورم و نوع مواد مصرفی تعیین می شود. معمولا هر قالیشویی یک نرخ پایه و حداقلی دارد و بعد از آن بر اساس پارامترهای مختلف قیمت را افزایش می دهد. عوامل افزایش دهنده نرخ پایه متعدد هستند که ابتدایی ترین عامل تعیین کننده قیمت سایز فرش می باشد اما موارد زیر ممکن است باعث افزایش در قیمت ها شود.

تراکم فرش

هرچه تراکم فرش بالا باشد شستشوی آن آسان نیست و در نتیجه با قیمت بیشتری شسته می شود.

نوع فرش

معمولا فرش های دستباف به دلیل الیاف حساسی که دارند نوع شستشوی متفاوت و خاصی دارند وه باعث می شود بهای شستشوی آن ها از فرش های ماشینی بیشتر باشد.

زمان شستشو

در برخی از زمان ها مانند پایان سال و یا نزدیک شدن به برخی از اعیاد که حجم سفارشات بسیار بالاست ممکن است هزینه های شستشو هم صرفا به دلیل تقاضای بالا بیشتر شود. در برخی موارد ممکن است برخی از افراد به دلیل عجله در شستشو زمان تحویل را زودتر بخواهند این گونه فرش شویی که مشتری بخواهد فرش را زودتر از نوبت تحویل بگیرد شامل هزینه های بیشتر خواهد بود.

تاثیر فصل ها و روزها در فرش شویی

زمان فرش شویی یک پارامتر اصلی و اساسی در سلامت فرش ها می باشد. اینکه چه زمانی بهترین زمان است بستگی به تصمیم شما و امکانات قالیشویی دارد. در قالیشویی های مدرن که تمام مراحل شستشو و خشک شدن توسط دستگاه های تمام اتوماتیک انجام می شود. زمان شستشو تاثیر زیادی در کیفیت نخواهد داشت. چون هر فرش در یک زمان مشخص شسته و توسط تجهیزات مدرن و اتوماتیک خشک می شود و تغییرات فصلی و آب و هوایی در روند شستشو تاثیر نخواهد داشت.

از آنجا که فرش شسته شده در معرض پوسیدگی می باشد و اگر سریعا خشک نشود بافت فرش آسیب می بیند پس تحت هیچ شرایطی نباید مرحله خشک شدن فرش به تعویق بیفتد. در قالیشویی های که به صورت فصلی کار می کنند و زمان شستشو و خشک شدن آن ها بستگی به هوا دارد بهتر است اغلب در نیمه اول سال و ماه های گرم این عملیات را انجام دهند.

مورد دیگر زمانی است که هوا بسیار گرم است و تابش شدید آفتاب ممکن است به فرش آسیب بزند این مورد برای فرش های دستباف حیاتی تر است و حتما باید از قالیشویی های معتبر برای فرش شویی قالی های دستباف کمک بگیرید.به طور کلی شستشوی فرش ماشینی در تمام فصول سال انجام می شود چون عملیات شستشو و آبگیری زمان خشک شدن را به حداقل می رساند و بعد از یک روز قرار گرفتن در معرض هوای آزاد کاملا خشک می شود. در قالیشویی ها با تجهیزات اتوماتیک حتی در هوای بارانی و سرد هم امکان شستشو و خشک شدن سریع فرش وجود دارد.

فرش شویی در قالیشویی چه مزایایی دارد

مزایای فرش شویی در قالیشویی چیست

تمیز کردن عمیق: خدمات شستشوی فرش از تجهیزات قالیشویی مدرن و تکنیک های تخصصی برای دستیابی به تمیز کردن عمیق و کامل فرش ها، از بین بردن کثیفی، گرد و غبار، لکه ها و مواد حساسیت زا که با جاروبرقی منظم ممکن است از بین برود، استفاده می کند.

از بین بردن لکه: شستشوی حرفه ای فرش می تواند به طور موثری لکه ها و لکه های سرسخت را از روی فرش ها هدف قرار داده و از بین ببرد و ظاهر و طراوت را به آنها بازگرداند.

حفظ و افزایش عمر فرش: شستشوی منظم و حرفه‌ای فرش‌ها باعث حفظ کیفیت و افزایش عمر آنها می‌شود. قالیشویی‌ها با روش‌های مناسب و بدون آسیب رساندن به الیاف فرش، آن را شستشو می‌دهند.

از بین بردن بوهای نامطبوع: فرش‌ها می‌توانند بوهای نامطبوعی مانند بوی حیوانات خانگی یا دود سیگار را به خود جذب کنند. قالیشویی‌ها با استفاده از مواد ضدعفونی‌کننده و خوشبوکننده، این بوها را از بین می‌برند.

مشتریان گرامی برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دستگاه قالیشویی با شماره 09125095994 تماس حاصل نمایید.

حذف آلرژن‌ها و باکتری‌ها: فرش‌ها محل تجمع آلرژن‌ها و باکتری‌ها هستند که می‌توانند مشکلات بهداشتی ایجاد کنند. قالیشویی‌ها با شستشوی حرفه‌ای، این آلرژن‌ها و باکتری‌ها را حذف می‌کنند و به بهبود کیفیت هوای خانه کمک می‌کنند.

ارائه خدمات تعمیر و بازسازی: برخی قالیشویی‌ها خدماتی مانند تعمیر ریشه‌ها، ترمیم پارگی‌ها و بازسازی رنگ‌های فرش را نیز ارائه می‌دهند که می‌تواند به حفظ زیبایی و کارایی فرش‌ها کمک کند.

به طور کلی، خدمات شستشوی فرش راه‌حل‌های تمیزکننده جامعی را ارائه می‌دهند که نه تنها ظاهر فرش‌ها را بهبود می‌بخشد، بلکه به یک محیط داخلی سالم‌تر و راحت‌تر کمک می‌کند.

زمان تحویل شستشوی فرش در قالیشویی

زمان فرش شویی و تحویل آن ها در هر قالیشویی بستگی به حجم کاری و دستگاه های مورد استفاده می باشد. شاید همه ی افراد در وهله ی اول به دنبال قیمت شستشو و زمان تحویل باشند اما مهمترین نکته در این خصوص کیفیت شستشو می باشد.

زمان تحویل فرش ها و شستن ها آن ها در در قالیشویی های نیمه اتوماتیک کاملا به شرایط آب و هوایی بستگی دارد در روزهای بارانی ممکن است این زمان بیشتر شود و عملیات خشک شدن و شستن طولانی تر شود. اگر در درجه اول کیفیت را لحاظ کنید باید در زمان هایی اقدام به دادن فرش ها به قالیشویی کنید که حجم کار پایین باشد و وضعیت آب و هوا به نحوی باشد که زمان خشک شدن به حداقل برسد.

به طور کلی امروزه برای صرفه جویی در وقت و هزینه بیشتر قالیشویی ها از تجهیزات پیشرفته و تمام اتوماتیک استفاده می کنند به طوری که روزانه حجم بالایی از فرش ها را شستشو و تحویل می دهند. ماشین سازی عزیزی امکان تهیه انواع ماشین آلات را به قالیشویی ها داده است تا بتوانند روزانه حجم کاری خود را چند برابر کنند و از کیفیت تجهیزات اطمینان حاصل کنند.

کدام تجهیزات در فرش شویی مورد استفاده قرار میگیرد

در قالیشویی‌ها، تجهیزات متنوع و پیشرفته‌ای برای شستشوی حرفه‌ای و کارآمد فرش‌ها استفاده می‌شود. برخی از این تجهیزات عبارتند از:

ماشین‌های شستشوی اتوماتیک: این دستگاه‌ها به صورت خودکار فرش‌ها را شستشو می‌دهند. این ماشین‌ها معمولاً دارای بخش‌های مختلفی برای شستشو، آب‌کشی و خشک کردن فرش‌ها هستند و از برس‌های مخصوص برای تمیز کردن عمیق استفاده می‌کنند.

دستگاه‌های خشک‌کن: این دستگاه‌ها برای آب‌کشی و خشک کردن فرش‌ها به کار می‌روند. دستگاه‌های خشک‌کن با استفاده از جریان هوای گرم و قدرتمند، فرش‌ها را به سرعت خشک می‌کنند و از تجمع رطوبت و رشد قارچ‌ها جلوگیری می‌کنند.

ماشین‌های گردگیری: این دستگاه‌ها برای گردگیری و حذف گرد و غبار و ذرات ریز از عمق فرش‌ها استفاده می‌شوند. ماشین‌های گردگیری معمولاً دارای سیستم‌های مکش قوی و برس‌های چرخان هستند.

دستگاه‌های سانتریفیوژ: این دستگاه‌ها با چرخاندن سریع فرش‌ها، آب اضافی را از آنها خارج می‌کنند و به فرآیند خشک شدن کمک می‌کنند.

تجهیزات تعمیر و بازسازی: برخی قالیشویی‌ها از تجهیزات مخصوص برای تعمیر و بازسازی فرش‌ها استفاده می‌کنند، مانند دستگاه‌های ریشه‌بافی، دستگاه‌های ترمیم پارگی و دستگاه‌های رنگرزی.

مواد شوینده و ضدعفونی‌کننده حرفه‌ای: قالیشویی‌ها از مواد شوینده و ضدعفونی‌کننده خاصی برای شستشو و ضدعفونی کردن فرش‌ها استفاده می‌کنند که به حفظ کیفیت و رنگ فرش کمک می‌کنند و از آسیب به الیاف آن جلوگیری می‌کنند.

این تجهیزات به قالیشویی‌ها کمک می‌کنند تا فرش‌ها را به صورت حرفه‌ای و با بالاترین کیفیت شستشو دهند و از آسیب به فرش‌ها جلوگیری کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
تماس با مدیریت