احداث قالیشویی

احداث قالیشویی

برای احداث قالیشویی کارکنان و تجهیزات قالیشویی چه هستند و کدام یک ضرورت دارند؟
تعداد کارکنان قالیشویی اعم از دفتری، تحویل، انبار، سالن شستشو، به چه تعداد و برای چه متراژ فرش لازم هست؟
اگر قرار باشد در هرماه برحسب نیاز کارکنانی را استخدام کنیم چه تعداد از آن‌ها باید به‌صورت دائمی در اختیار باشند و آیا استخدام کارکنان جدید ضرر و زیانی نخواهند داشت؟
هزینه‌های جاری در قالیشویی: شامل آب و مواد شوینده و برق و کارکنان و سوخت مصرفی جهت حمل‌ و نقل «در صورتی‌ که ماشین از خودمان باشد.» و استهلاک ماشین آلات قالیشویی و تبلیغات برای هر فرش چقدر خواهد بود؟
هزینه تجهیزات قالیشویی (ماشین آلات قالیشویی) چقدر خواهد بود ؟
قالیشویی به زمینی معادل حداقل ۳۰۰ متر احتیاج دارد و با برنامه‌ریزی دقیق و تخصیص فضاهای مناسب می‌توان در این مساحت بهترین قالیشویی را احداث کرد.

هزینه احداث قالیشویی

شرکت قالیشویی

یک شرکت قالیشویی خوب با ارائه مجموعه ای از خدمات و قیمت های رقابتی که به گزینه ای برتر تبدیل می شود ، یک شرکت قالیشویی پیشرو در زمینه تمیز کردن فرش معمولا از تجهیزات اساسی برای شستن قالی استفاده می کند. این نوع شرکت ها از فرآیند استخراج بخار داغ استفاده می کنند که الیاف فرش را به طور عمیق پاک می کنند تا لکه های قابل مشاهده ، خاک و پودر پنهان و مواد حساسیت زا را از بین ببرد.

یکی از ویژگی های کلیدی در شرکت قالیشویی که آنها را از سایر شرکت ها متمایز می کند این واقعیت است که همه تکنسین های تخصصی در زمینه روش های تمیزکاری قالی بایدآموزش ببینند ، دارای گواهینامه بوده و سابقه آنها باید مورد بررسی قرار بگیرند. معمولا یک شرکت قالیشویی از مواد و شامپوها بسیار عالی برای شستشوی فرش استفاده می شود.

خشک‌کن فرش

اگر در منطقه گرمسیر قصد ایجاد قالیشویی را دارید به گرمخانه جهت خشک‌کردن نهایی فرش نیازی نیست و کافی است فرش‌ها را در مقابل آفتاب و روی لوله‌هایی آویزان کنید و برای ۵۰ فرش به فضای ۱۰×۵ نیاز است و در غیر این صورت شما به حداقل ۱۵×۴ مترمربع فضا احتیاج دارید تا بتوانید ۵۰ فرش را با حرارت بخاری‌برقی و یا مشعل گرمخانه خشک‌کنید. خبر خوب این است که در صورت استفاده از آبگیرهای سرعت‌بالا، سرعت و کیفیت خشک‌کردن به‌مراتب بالاتر خواهد بود و انرژی کمتری هم در گرمخانه مصرف خواهد شد و ضمناً به علت آبگیری فوق‌العاده و ۹۸ درصدی در آبگیر لوله‌ای پرسرعت، فرش دچار زردی نخواهد شد و دیگر نیازی به مصرف کلر جهت پاک کردن لکه‌های زردی هم نخواهد بود.

تا اینجا ۱۰۰ مترمربع برای سالن شستشو

۱۲ مترمربع برای انبار کثیف

۱۲ مترمربع برای فرش تمیز

۶ مترمربع برای مواد شوینده و تجهیزات و ماشین آلات قالیشویی

۶۰ مترمربع برای خشک‌کن (گرمخانه)

جمعاً شد: ۱۹۰ مترمربع

دفتر و نگهبانی و رفاهی کارگران را می‌توان در دو طبقه روی‌ هم در نظر گرفت.

احداث قالیشویی, قیمت خشک کن قالیشویی, قیمت دستگاه خشک کن قالیشویی, قیمت ماشین آلات اتوماتیک قالیشویی, نکاتی در مورد احداث قالیشویی, هزینه تجهیزات قالیشویی, هزینه راه اندازی قالیشویی
نوشتهٔ پیشین
انواع فرش ایرانی
نوشتهٔ بعدی
نحوه شستشوی فرش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.