دستگاه قالیشویی | عزیزی ماشین

دستگاه قالیشویی

دستگاه قالیشویی مدرن در ایران

کارخانه ماشین سازی عزیزی از سال ۱۳۵۷ فعالیت رسمی خود را آغاز نموده است و توانسته عنوان اولین سازنده و صادر کننده دستگاه های قالیشویی به کشورهای حوزه خلیج فارس،آسیای مرکزی،استرالیا،اروپا و آمریکا را از آن خود نماید.

برای اینکه روندی آسان را برای قالیشویی بکار برده شود از دستگاه های مدرن قالیشویی استفاده می شود تا بتوان این کار را آسان تر انجام داد. به شکل معمول هر شرکت قالیشویی دارای این نوع دستگاه های قالیشویی بوده که در این قسمت به چند نوع از آنها می پردازیم.

بهترین قالیشویی دارای این نوع تجهیزات مدرن است. یک شرکت قالیشویی هر نوع قالی و فرش، قالی های ابریشمی، موکت ها و حتی مبلمان را نیز می شوید و با استفاده از دستگاه های مکانیزه سعی می کند به تار و پود قالی ها هیچ گونه آسیبی نرساند، چهار نوع دستگاه با روند کار مشخص در قالیشویی ها وجود دارد که این چهار نوع دستگاه برای یک قالیشویی یک اصل و ضرورت محسوب می شوند.

در قالیشویی ها باید اصول بهداشتی به خوبی و درستی رعایت شود، اگر از دستگاه های پیشرفته و مدرن در یک شرکت قالیشویی استفاده شود قطعا میزان مصرف اب نیز پایبن می آید و هم چنین قالی ها نیز از طول عمر بالاتری برخوردار خواهند شد. بنابراین یک قالیشویی مدرن باید از دستگاه های پیشرفته برای قالیشویی خود استفاده کند.

 دستگاه قالیشویی شامل:

دستگاه قالیشویی اتوماتیک ریلی-دستگاه قالیشویی اتوماتیک ثابت

دستگاه آبگیر لوله ای با درب-دستگاه آبگیر لوله ای بدون درب

دستگاه خاک گیر دورانی-دستگاه خاک گیر معمولی

دستگاه آبگیر غلطکی-دستگاه آبگیر دیگی

دستگاه شلاق زن و…

همه دستگاه ها یکسال گارانتی فنی و مکانیکی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش را دارا می باشند.

ماشین سازی عزیزی افتخار دارد با توجه به تجربه بالا در ساخت و تولید بهترین و بروزترین و بی نقص ترین دستگاه های قالیشویی ضدچروک،اتوماتیک و دستی را در سطح تولید نماید.

شرکت ماشین سازی عزیزی با استفاده از تیم مهندسی مجرب موفق به طراحی و تولید انواع دستگاه قالیشویی اتوماتیک ، شده است.

 این شرکت قادر به تولید دستگاه قالیشویی مدرن با توجه به نیاز صنعت ماشین سازی و صنعت قالیشویی اتوماتیک می باشد و با تدابیری که تاکنون اندیشیده است ، توانسته گامی بزرگ در جهت صادرات به کشورهای خارجی از جمله استرالیا،چین،اروپا و آمریکا بردارد.

ساخت و بهره گیری از استراتژی های زیر در رشد و توسعه این مجموعه برای معرفی برندی معتبر و نام آشنا در بازار آسیا و اروپا نقش مهمی داشته است.

دستگاه قالیشویی از انواع محصولاتی می باشد که جهت بالا بردن سهولت، سرعت و دقت در کارها تولید شده و در بازار عرضه می شود. این محصول در انواع برند و کیفیت تولید شده و با قیمتی مناسب به فروش می رسد. دستگاه قالیشویی از مزایای بسیاری برخوردار می باشد که در این مقاله به آنها اشاره خواهد شد. امروزه اغلب خانه ها تبدیل به آپارتمان و مجتمع شده اند که شرایط شست و شو و خشک کردن انواع فرش در آنها وجود ندارد.

از طرفی با پیشرفت علم و فناوری دستگاه ها و وسیله های بسیاری جهت سهولت و سرعت در کارها ایجاد شده اند. این دستگاه ها به گونه ای طراحی شده اند که قابلیت انجام کارهای انسانی را در کمترین زمان و البته در بالاترین کیفیت دارند. دستگاه قالیشویی یکی از این وسیله ها می باشد که در بهترین حالت ممکن تولید شده و موجبات آسایش افراد را فراهم می کند.

در قالیشویی های موجود انواع دستگاه وجود دارد که دستگاه قالیشویی از مهم ترین و البته کاربردی ترین آنها به شمار می رود. این دستگاه در انواع مختلفی موجود بوده و توسط برندهای بسیار تولید می شوند. انواع دستگاه قالیشویی در موارد بسیاری با یکدیگر تفاوت دارند از آنها می توان موارد زیر را نام برد:

 

 1. میزان کیفیت انواع دستگاه قالیشویی
 2. برند تولید کننده ی دستگاه های قالیشویی
 3. قیمت انواع این دستگاه ها
 4. میزان کارایی و قابلیت های انواع دستگاه قالیشویی
 5.  

انواع دستگاه قالیشویی در موارد ذکر شده و دیگر موارد این چنینی با یکدیگر متفاوت بوده و افراد بنابر نیاز و خواست خود آن ها را خریداری کرده و مورد استفاده قرار می دهند. استفاده از دستگاه های قالیشویی در این مراکز موجب سهولت و افزایش سرعت و دقت در کارها شده و کیفیت کارها را نیز تا حدود زیادی افزایش می دهد.

تولید دستگاه های قالیشویی تحت نظر متخصصان مجرب و با سابقه در بهترین کیفیت صورت گرفته و سپس روانه ی بازار می شود. انواع دستگاه قالیشویی در مراکز مربوطه با قیمتی مناسب عرضه می شوند و افرادی که متقاضی این محصولات می باشند می توانند به دو روش مستقیم و غیر مستقیم جهت تهیه ی آن اقدام کنند. استفاده از دستگاه قالیشویی در قالیشویی ها موجب می شود روند کارها سریع تر شود و این امر موجب می شود تا افراد مشغول در این محل بتوانند سفارشات بیشتری را بپذیرند. کارایی دستگاه های قالیشویی بسیار بالا بوده و کیفیت کار آنها نیز بالاست و قابلیت جلب رضایت مشتری را دارد. استفاده از انواع دستگاه قالیشویی مزایایی را به همراه دارد که از مهمترین آنها می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 • سرعت در کارها
 • سهولت در شست و شوی فرش ها
 • صرفه جویی در زمان
 • دقت بالا در شست و شوی فرش ها
 • عدم آسیب دیدن تار و پود انواع فرش
 • سازگاری با انواع فرش ماشینی و طبیعی
 • عدم آسیب به رنگ فرش ها

از میان موارد ذکر شده برترینشان سهولت و سرعت در کارها می باشد، چرا که این قابلیت در نزدیکی های عید که سفارشات جهت شست و شوی فرش ها بالا می رود می تواند به کمک افراد بیاید، از این رو سرعت در کارها که بالا باشد مسئولین این مراکز می توانند سفارشات بیشتری را ثبت کرده و در نتیجه درآمدی بالا داشته باشند. استفاده از انواع دستگاه قالیشویی در مراکز مربوطه می تواند نیاز به نیروی انسانی را به نسبت کاهش داده و باعث شود تا هزینه ی کمی صرف دستمزد شود.

از طرفی قیمت انواع دستگاه قالیشویی بسیار نازل می باشد و افراد می تواند در مدت کوتاهی پس از خرید آن، هزینه ی صرف شده را برگردانند. این دستگاه ها با استفاده از بهترین قطعات موجود در بازار و زیر نظر متخصصین مجرب تولید شده و سپس در بازار عرضه می شوند. از این رو دارای کیفیتی بالا و کارایی منحصر به فردی می باشد که موجب افزایش عمر آن می شود.

این مسئله موجب می شود تا خرید و استفاده از دستگاه قالیشویی بسیار مقرون به صرفه باشد. دستگاه قالیشویی از تمامی نظرات مفید بوده و می تواند افراد را یاری کند. این وسیله در کمترین زمان ممکن با کیفیت ترین کارها را انجام می دهد که این کارها توسط انسان در زمان طولانی تری صورت می گیرد. استفاده از این دستگاه ها به علت جنبه های مثبت ذکر شده در اغلب قالیشویی ها صورت می گیرد. هدف کلی از طراحی و ساخت دستگاه قالیشویی تامین راحتی افراد و همچنین بالا بردن سرعت در کارها می باشد، از این رو این وسیله بسیار کاربردی بوده و در اغلب قالیشویی ها مورد استفاده است. این دستگاه دارای قدرت و کارایی بالایی بوده و می توانند در شست و شوی هر چه بهتر فرش ها افراد را یاری کند.

دستگاه های قالیشویی در انواع مختلفی تولید می شوند که هر کدام دارای کارایی و ویژگی های منحصر به فردی می باشند. دستگاه های اتوماتیک ریلی یکی از انواع دستگاه های مورد استفاده در قالیشویی ها می باشد که کارایی بالایی داشته و بدون ایجاد آلودگی های صورتی کار می کند که از برترین مشخصه های آن می باشد. به طور کلی از مهم ترین مزایای آن می توان موارد زیر را نام برد:

 1. عدم ایجاد سر و صدا
 2. قابلیت پخش خودکار آب و خیس کردن فرش
 3. قابلیت شست و شو و آبکشی فرش ها
 4. پخش کردن یکنواخت ماده ی شست و شو
 5. قابلیت تنظیم ارتفاع و میزان حرکت
 6. قابلیت تنظیم قدرت و فشار برس های دستگاه

دستگاه های ریلی یکی از انواع دستگاه های موجود در زمینه قالیشویی می باشد و انواع دیگر این محصول نیز دارای کارایی و ویژگی های بسیار دیگری می باشند. استفاده از این دستگاه نیاز به نیروهای انسانی را کاهش داده و می تواند بدون دخالت نیروی انسانی کار کند. البته این که جهت کارایی بهتر این وسیله افرادی باید کنترل آن را بر عهده گرفته و تنظیمات مربوطه را انجام دهند. طراحی و تولید انواع دستگاه های مورد استفاده در قالیشویی در ابعاد و اندازه های مختلفی صورت می گیرد تا با انواع سلیقه و نیاز افراد سازگاری داشته باشد. این وسیله از مهمترین موارد و تجهیزات موجود در قالیشویی ها می باشد که روند کار را بهبود می بخشد و امروزه تقریبا تمامی قالیشویی های موجود آن را مورد استفاده قرار می دهند.

قیمت این دستگاه ها نسبت به کارایی آنها بسیار مناسب بوده و خرید آنها به دو روش مستقیم و غیر مستقیم برای تمامی افراد ممکن می باشد. استفاده از این محصول کاربردی در قالیشویی ها موجب بهبود روند کارها شده و می تواند درآمد افراد را نیز افزایش دهد. در واقع امروزه برای اینکه بتوان انواع فرش ها را به صورت مدرن شستشو داد نیازمند دستگاه های قالیشویی هستیم. در واقع هدف از استفاده این دستگاه ها این است که سرعت عمل و کیفیت کار را افزایش دهیم.

هدف از نگارش این محتوا ﺁشنایی شما با دستگاه قالیشویی است. همان طور که می دانید فرش ها چه از نوع دستباف و چه ماشینی از مهم ترین المان های دکوراسیون داخلی خانه های کشور ما است که طبیعتاً برای تمیز شدن نیاز به شستن دارد. در گذشته شستن فرش ها به صورت سنتی و در حیاط منازل صورت می گرفت اما رفته رفته با گذشت زمان و از بین رفتن حیاط ها و تبدیل شدن خانه های حیاط دار به خانه های ﺁپارتمانی شکل شستن فرش ها نیز از حالت سنتی خود خارج شد و به شکل مدرن در آمد. شستن فرش ها به صورت مدرن نیازمند دستگاه هایی است که به ﺁن ها دستگاه قالیشویی می گویند.

دستگاه های قالیشویی انواع و ویژگی های خاص خود را دارند که ما در این مطلب به تشریح آن ها می پردازیم. اگر شما نیز می خواهید اطلاعات خود در زمینه انواع دستگاه قالیشویی افزایش دهید می توانید با ما در ادامه مطلب همراه باشید. دستگاه قالیشویی چیست؟ همان طور که در بالا نیز اشاره نمودیم امروزه برای اینکه بتوان انواع فرش ها را به صورت مدرن شستشو داد نیازمند دستگاه های قالیشویی هستیم.

در واقع هدف از استفاده این دستگاه ها این است که سرعت عمل و کیفیت کار را افزایش دهیم. لذا قالیشویی ها که اعتبار و رضایتمندی مشتریان برایشان بسیار مهم است از دستگاه قالیشویی برای شستن فرش ها استفاده می کنند. این مساله سبب شد که امروزه تکنولوژی جدید و مدرن مثل دستگاه قالیشویی برای قالی شویان بسیار مهم باشد چرا که این ماشین آلات سبب سرعت بخشیدن به کار شستن قالی و همچنین تحویل سریعتر فرش به مشتری می شود.

به طور کلی باید گفت دستگاه های قالیشویی دستگاه هایی هستند که با قدرت زیاد فرش ها را شستشو می دهند. علاوه بر این دستگاه های قالیشویی می توانند بدون رساندن کوچکترین ﺁسیبی فرش ها را آبکشی کنند و تمام آلودگی های ﺁن ها رفع نمایند و آماده تحویل به مشتری کنند. همان طور که اشاره نمودیم سرعت عمل کار برای قالی شویان بسیار مهم است لذا مهم ترین ویژگی که یک دستگاه قالیشویی می تواند داشته باشد سرعت کار است.

در واقع سرعت عمل برای صاحبان قالیشویی بسیار مهم است چرا که در فصول پرکار مانند ایام نزدیک نوروز که فرش های زیادی برای شستن تحویل گرفته می شود باید سرعت عمل قالیشویان بسیار بالا باشد تا بتوانند به مشتریان بیشتری سرویس دهی کنند. لازم به ذکر است بدانید انواع دستگاه قالیشویی فقط در اشل صنعتی و در قالیشویی ها قابل استفاده هستند و به هیچ وجه مصرف غیر صنعتی مثلا در منازل ندارند. دستگاه قالیشویی مکانیزه چیست؟

 

در واقع صاحبان قالیشویی برای اینکه بتوانند سرعت عمل کار خود را افزایش دهند از دستگاه های مکانیزه استفاده می کنند. این دستگاه های مکانیزه قالیشویی که دارای تکنولوژی های روز دنیا هستند سبب افزایش کیفیت شستشوی فرش ها و رضایت مندی مشتری ها می شوند. در واقع این دستگاه های مکانیزه، اتوماتیک هستند که علاوه بر شستشوی فرش ها کار خشک کن را هم بدون آسیب رسانی به تار و پود فرش انجام می دهند.

از مهم ترین مزایای این نوع دستگاه قالیشویی این است که برای شستن فرش ها به کمترین نیروی انسانی نیاز دارد. از جمله مراحلی که دستگاه قالیشویی اتوماتیک برای شستن فرش ها طی می کند شامل غبارگیری، شستشوی یکپارچه فرش، خشک کن صنعتی یا همان گرمخانه گازی، رفوگری و لکه گیری فرش می باشد.

شستشوی فرش با دستگاه قالیشویی اتوماتیک همان طور که در بالا نیز اشاره نمودیم امروزه برای اینکه به سرعت شستن فرش ها بیافزایند و کیفیت کار را هم بالا ببرند و همچنین نیروی انسانی را کاهش دهند از دستگاه های قالیشویی اتوماتیک استفاده می کنند. استفاده از دستگاه قالیشویی اتوماتیک سبب می شود که کیفیت تار و پود و بافت فرش ها حین شستن حفظ شود و همچنین رنگ های فرش هم حفظ شوند. که این موارد از نتایج استفاده از دستگاه قالیشویی اتوماتیک به شمار می رود.

اما همان طور که می دانید مهم ترین نتیجه استفاده از این نوع دستگاه های قالیشویی، سرعت عمل بالا است. این ویژگی سبب شد که امروزه اغلب قالیشویی های مدرن و بزرگ  از این نوع دستگاه ها استفاده کنند چرا که استفاده از روش های دستی و بدون استفاده از تکنولوژی دیگر برای آن ها صرفه اقتصادی ندارد. دستگاه قالیشویی مکانیزه شامل چه دستگاه هایی است؟

دستگاه های قالیشویی مکانیزه به صورت اتوماتیک هستند و تقریبا تمام مراحل شستن فرش ها از غبارگیری، شستشوی یکپارچه و خشک کردن فرش ها گرفته تا رفوگری فرش و لکه گیری را خودشان انجام می دهند لذا طبیعتا این نوع دستگاه ها از دستگاه های مختلفی باید تشکیل شده باشند. که از جمله آن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دستگاه اتوماتیک ریلی
 • اتوماتیک ثابت
 • دستگاه آبگیر لوله ای
 • دستگاه خاک گیر دورانی

از ویژگی این نوع دستگاه ها این است که دارای فرچه های چرخنده هستند تا بتوانند فرش را به خوبی خیس کنند. داشتن این چرخنده ها سبب می شود که با چرخیدن آن روی سطح فرش، شوینده به تمام فرش نفوذ کند. اینکه فرایند چرخیدن چرخنده ها چند بار باشد بستگی به تشخیص کارشناس دارد که این مورد نیز از بارزترین مراحل قالیشویی مکانیزه است.

مرحله آبگیری فرش در این دستگاه ها نیز به این صورت است که فرش را به صورت لول شده در دستگاه خشک کن فرش یا همان آبگیر لوله ای قرار می دهند تا با این کار آب فرش گرفته شود و در نهایت برای اینکه بتوان فرش را کاملا خشک کرد فرش را به سالن گرمخانه می برند. ماشین ﺁبگیر لوله ای چیست؟ ماشین ﺁبگیر لوله ای جزئی از دستگاه های قالیشویی اتوماتیک است که از این دستگاه با فناوری نوین می توان برای خشک کردن فرش ها استفاده کرد. این دستگاه نیز دارای ۲ مدل بدون درب و درب دار می باشد که دارای مشخصات خاصی هستند. از جمله مشخصات ماشین آبگیر لوله ای می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • داشتن برنامه شستشو برای فرش ها
 • میکروسوئیچ
 • قابلیت آبگیری فرش تا ۹۹ درصد
 • و مهم تر از هم شمارش فرش های آبگیری شده در طول روز

از دیگر ویژگی های این دستگاه قالیشویی این است که از پارگی و چروک شدن فرش ها در حین شستن جلوگیری می کند. چرا که این دستگاه به آرامی کار می کند و بعد از آبگیری، فرش را به صورت اتوماتیک به حالت اولیه برمی گرداند و لول می کند. به دلیل ویژگی های خاص، این دستگاه امروزه از ملزومات مهم در کارخانه های قالیشویی می باشد. از آنجایی که این دستگاه می تواند با چرخش دورانی و سرعت بالا تمامی آب و مواد شوینده فرش را خارج کند لذا می توان در فصل زمستان نیز بااین دستگاه عمل شستن فرش را انجام داد.

امروزه استفاده از دستگاه های اتوماتیک و تجهیزات مدرن در قالیشویی یک نیاز برای شرکت های قالیشویی می باشد . دستگاه هایی که باعث سرعت در شستشوی فرش و کارایی بهتر فرش میشوند . این امر فقط با در اختیار داشتن ماشین آلات قالیشویی پیشرفته امکان پذیر میباشد تا هم بتوانید این ماشین آلات را برای مدت زیادی استفاده کنید و هم در کیفیت شستشوی فرش و موکت در قالیشویی ها پیشرو باشید.

شرکت ماشین سازی عزیزی پیشرو در ساخت بهترین انواع دستگاه های قالیشویی اتوماتیک و تمام اتوماتیک با بهره وری تکنولوژی روز دنیا این اطمینان را به شما میدهد تا با کیفیت ترین و به روزترین تجهیزات و ماشین آلات شستشو فرش را در اختیار شما قرار بدهد.   تمامی محصولات ما دارای تاییدیه از وزارت صنعت میباشد و دارای ۱ سال گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش در سراسر ایران میباشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر از نحوه سفارش تجهیزات قالیشویی، طراحی و تولید ماشین آلات ما میتوانید با شماره های موجود در سایت تماس حاصل بفرمایید . ماشین سازی عزیزی با مدیریت مهندس رسول عزیزی با اطمینان بهترین خدمات را برای شما به ارمغان می آورد تا شما هم بتوانید بیشترین بهره وری را داشته باشید .

کیفیت زمانی تحقق میپذیرد که بدانیم نیاز مشتری بر چه اساسی شکل گرفته و ما بتوانیم آن نیاز را مرتفع کنیم. پیشرفت هر شرکت به افزایش کیفیت محصولات و خدماتش بستگی دارد.  

 

آیا دستگاه قالیشویی ماشین سازی عزیزی دارای گارانتی میباشد؟
 
بله همه دستگاه ها شامل یکسال گارانتی و ۱۰ سال خدمات پس از فروش است.

آیا دستگاه های قالیشویی عزیزی به خارج از کشور هم صادر میشود؟

بله همه دستگاه های قالیشویی به کشورهای حوزه خلیج فارس و آسیای مرکزی صادر میشود.

دستگاه های قالیشویی در چند نوع تولید میشود؟

این دستگاه ها در سه نوع دستی ،نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک تولید میشود.

آیا عزیزی ماشین اولین سازنده دستگاه های اتوماتیک در ایران است؟

بله این شرکت با توانمندی بالا توانسته بعنوان اولین سازنده دستگاه قالیشویی نام بگیرد

مزایای استفاده از دستگاه های قالیشویی عزیزی ماشین کدامند؟

سهولت در شستشوی فرش ،سازگاری با انواع فرش ماشینی و طبیعی

5/5 - (35 امتیاز)
,
نوشتهٔ بعدی
خرید دستگاه قالیشویی

3 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • صادق پور از مشهد
  سپتامبر 18, 2022 9:41 ق.ظ

  خواستم تشکر کنم از ماشین سازی عزیزی برای کیفیت بالای دستگاه های قالیشویی که در کمترین زمان نصب و راه اندازی شد

  پاسخ
  • مدیر سایت
   اکتبر 1, 2022 9:59 ق.ظ

   ممنون از همراهی و خرید شما جناب صادق پور انشااله باز هم بتونیم خدمات بیشتری به شما ارائه بدهیم .

   پاسخ
 • محسنی از کرج
  اکتبر 3, 2022 11:05 ق.ظ

  سلام آیا امکان داره هزینه دستگاه ها رو بصورت اقساط پرداخت کنیم با تشکر

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

ارتباط با مدیریت
Send via WhatsApp