دستگاه قالیشویی مناسب برای قالیشویی

دستگاه قالیشویی مناسب برای قالیشویی

 

نحوه شستشوی فرش | خشک کن فرش | عزیزی ماشین : امروزه حدود ۸۰ درصد از ایرانیان از دستگاه قالیشویی مناسب برای شستن اصولی فرش و مبل از قالیشویی ها کمک می گیرند. همانطور که می دانید دستگاه قالیشویی یکی از پارامترهای اساسی در کیفیت شستشو است.آنچه امروزه برای بیشتر خانواده های ایرانی در زمان خانه تکانی اهمیت فراوان دارد شستن مبل و فرش است که جزء لوازم مهم محسوب می شوند.

تمیزی و نظافت اصولی فرش در گرو داشتن تجهیزات مناسب است و روش های قدیمی به دلیل نداشتن امکانات و آسیب به بافت فرش ها رفته رفته منسوخ شدند و دلیل اصلی گسترش قالیشویی ها در سطح کشور استفاده از امکانات پیشرفته و دستگاه های مناسب برای این کار می باشد. در بین تجهیزات شستشو، دستگاه شستشو و آبگیری بیشترین کاربرد را دارند و در بیشتر موارد حتی قالیشویی های سنتی هم از این تجهیزات استفاده می کنند.

اهمیت دستگاه قالیشویی مناسب

انواع دستگاه قالیشویی مورد نیاز شستشوی فرش

در بسیاری از اوقات سال افراد نیاز دارند که فرش و موکت خود را برای شستشو به قالیشویی ها بفرستند. در گذشته که امکانات و دستگاه شستشو مناسب وجود نداشت افراد مجبور بودند که فقط در فصول گرم سال فرش های خود را شستشو دهند. اما امروزه یک مرکز مدرن با امکانات مناسب می تواند در تمام فصول سرد و گرم سال انواع خدمات را ارائه دهد‌. اهمیت استفاده از تجهیزات مناسب بیشتر به جهت دخالت کمتر نیروی انسانی و رعایت پروتکل های بهداشتی است.

تجهیزات کارخانه قالیشویی

در قالیشویی ها معمولا امکانات و دستگاه های قالیشویی متفاوتی استفاده می شود. هر مرکزی با توجه به میزان بودجه اقدام به خرید دستگاه مناسب می کند. از عمده دستگاه های مناسب در قالیشویی شامل دستگاه فرچه شستشو، دستگاه آبگیری، دستگاه خشک کن، دستگاه گرد گیری می باشد که در انواع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک و نمونه های خانگی عرضه می شود. هر چه خدمات دهی یک مرکز مدرن تر باشد از تجهیزات تمام اتوماتیک استفاده می کند.

متریال های مختلفی وجود دارند تا یک دستگاه برای یک قالیشویی مناسب باشد. مثلا برای محیط های کوچک و شهرهایی که حجم سفارشات پایین است استفاده از تجهیزات تمام اتوماتیک چندان مناسب نیست و می توان با خرید دستگاه های نیمه اتوماتیک در هزینه ها صرفه جویی کرد.

دستگاه شستشوی فرش برای قالیشویی های کوچک

شما برای تهیه دستگاه قالیشویی مناسب باید محیط و حجم کاری را در نظر بگیرید. معمولا بیشتر مراکز در ابتدای کار از دستگاه های معمولی استفاده می کنند و بیشتر مراحل توسط نیروی انسانی پیش می رود. دستگاه هایی که مناسب محیط های کوچک هستند دارای فرچه های مناسب و با کیفیتی هستند که شستشو را کامل و بی نقص انجام می دهند اما ممکن است زمان شستشو کمی بیشتر از تجهیزات اتوماتیک شود.

ماشین آلات شستشوی تمام اتوماتیک مناسب و مدرن

در شهرهای بزرگی همچون تهران که حجم سفارشات در تمام فصول سال بالاست استفاده از دستگاه قالیشویی اتوماتیک ضرورت دارد. و دیگر روش های سنتی و تجهیزات دستی جوابگو نیستند و افراد تمایلی ندارند فرش های خود را به این مراکز بسپارند.

با ماشین آلات تمام اتوماتیک دخالت نیروی انسانی به حداقل رسیده است و مصرف مواد و دمای آب برای هر فرش به صورت خودکار تنظیم می شود. از آنجا که شستشو با این تجهیزات به زمان کمی احتیاج دارد پس صرفه جویی زیادی در مصرف آب و مواد شوینده خواهد شد.

دستگاه شستشوی اتوماتیک با دارا بودن تعداد متعددی برس و فرچه عمل شستشوی انواع فرش ها را بر عهده دارد. 

بعد از گذر از مرحله شستشو فرش وارد مرحله آبگیری خشک شدن می شود. دستگاه های خشک کن اتوماتیک آب و رطوبت اضافی فرش را می گیرند. بعد از آن فرش وارد گرمخانه که مجهز به دستگاه های خشک کن می باشد می شود. تجهیزات که در این مراکز استفاده می شود شستشوی انواع فرش های ماشینی و دستی با هر سایز و تراکمی را امکان پذیر کرده است و تنظیمات دستگاه ها برای هر فرشی جداگانه است و به بافت فرش آسیبی نمی زند.

از مهمترین تجهیزات مناسب قالیشویی مدرن می توان به دستگاه قالیشویی ثابت، تمام اتوماتیک دیسکی، پولیشر دو فرچه، ریلی، آبگیر لوله‌ای و آبگیر دیگی اشاره کرد.

تجهیزات شستشوی نیمه اتوماتیک مناسب قالیشویی

در برخی از قالیشویی ها دستگاه شستشوی مناسب ممکن از نیمه اتوماتیک باشد و برخی از مراحل شستشو توسط نیروی انسانی و برخی دیگر توسط تجهیزات کاربردی انجام شود. برخی از مراکز ممکن است به دلایل مختلفی نتوانند کل تجهیزات خود را پیشرفته کنند. در شستشوی فرش های نفیس، دستباف و عتیقه بهتر است تا پایان شستشو یک نفر تمام مراحل را زیر نظر بگیرد تا آسیبی به فرش وارد نشود. روش های سنتی که اصول شستشوی هر فرش را رعایت نمی کردند در شستشوی فرش های دستباف دچار مشکل می شدند و هیچ وقت به نتیجه دلخواه خود نمی رسیدند.

بهترین سازنده ماشین آلات قالیشویی

مشتریان گرامی برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دستگاه قالیشویی با شماره ۰۹۱۲۵۰۹۵۹۹۴ تماس حاصل نمایید.

بهترین ماشین شستشوی مناسب برای قالیشویی

برای اینکه بخواهیم برای یک قالیشویی ماشین آلات مورد نظر را تهیه کنیم ابتدا محیط و حجم کاری و بودجه نسبت به انتخاب تجهیزات مناسب در اولویت میباشد.  یک کارخانه قالیشویی مناسب مکانی است که بتواند همگام با تکنولوژی امکانات خود را به روز کند.

اگر از بحث تکنولوژی فاصله بگیرید انتخاب دستگاه مناسب به نیاز شما بستگی دارد در بعضی مراکز یک دستگاه معمولی نیاز کامل مرکز را رفع می کند و نیروی کار با این دستگاه مشکلی ندارد. اما مراکزی هم هستند که چندین دستگاه اتوماتیک مشابه نیاز قالیشویی را رفع نمی کند و مرکز مجبور است به دنبال محصولات مدرن تر با کارایی بهتر باشد. پس اگر به دنبال تهیه دستگاه های با کیفیت هستید و در همان شروع احداث می خواهید تجهیزات خود را تهیه کنید ماشین سازی عزیزی بهترین و کامل ترین مجموعه در خصوص عرضه تجهیزات مناسب قالیشویی است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر لطفا با شماره ای تماس در سایت در ارتباط باشید.

درباره modir

پیشنهاد ما به شما

ساخت انواع دستگاه خشک کن فرش در ایران

انواع خشک کن لوله ای فرش در قالیشویی

انواع خشک کن لوله ای فرش در قالیشویی تجهیزات قالیشویی | ماشین آلات قالیشویی | …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس با مدیریت