آبگیر لوله ای فرش

به انواعی از دستگاه های خشک کننده فرش می گویند که از فناوری های جدید به منظور خشک کردن فرش ها بهره می برند، تولید و ساخت آبگیر لوله ای فرش، در مدل های بدون درب و دارای درب می باشد. در حال حاضر، دستگاه آبگیر لوله ای تک لول، از بهترین نمونه های موجود در بازار می باشد.

معرفی آبگیر لوله ای فرش

آبگیر لوله ای فرش در حیطه مرتبط با قالیشویی، یکی از دستگاه های صنعتی مهم می باشد. این نوع دستگاه،  پس از به پایان رسیدن شستشوی فرش، وظیفه انجام آبگیری فرش را بر عهده دارد. شیوه کار این نوع از دستگاه بدین صورت است که پس از شستن فرش ها، آنها به صورت لول شده توسط ریل بر روی دریچه مختص دستگاه قرار می گیرند و به درون دستگاه آبگیر فرش هدایت می شوند.

همانگونه که بیان شد، وجود این دستگاه در کارخانه های قالیشویی ضروری می باشد و بعد از وارد شدن فرش به درون دستگاه، بر اثر چرخش دورانی با سرعت بالا، دستگاه آبگیر، تمام آب و مواد شوینده را از فرش خارج می کند. این موضوع موجب کاهش زمان فرایند خشک شدن فرش می شود و به وسیله این دستگاه، کارخانه قالیشویی می تواند بدون نگرانی از عوامل جوی و حتی در فصل های سرد سال، در اسرع وقت پاسخگوی نیاز مشتریان خود باشد و در زمان تعیین شده فرش های مورد نظر را به مشتریان خود تحویل دهد.

قیمت انواع آبگیر لوله ای فرش

مزایای استفاده از دستگاه آبگیر لوله ای

 • کم شدن زمان مورد نیاز برای خشک شدن فرش
 • خشک کردن فرش در مدت زمان چند دقیقه ای
 • توانایی آبگیری و خشک کردن صد درصد فرش مورد نظر
 • عدم نیاز به وجود فضای زیاد برای خشک شدن فرش ها
 • عدم آسیب رسیدن به فرش در زمان خشک شدن
 • سرعت و دقت بالا در زمینه ی خشک کردن و تمیز نگه داشتن فرش

در حال حاضر به دلیل استفاده از این دستگاه، مشکلاتی مانند چگونگی آویزان کردن فرش و محدود بودن فضای لازم برای پهن کردن فرش ها در زمان خشک کردن از میان برداشته شده است.

ویژگی های آبگیر لوله ای

بهره گیری از رنگ های پودری با مقاومت بالا در برابر آب، انواع ساییدگی و زنگ زدگی، موجب بالا رفتن طول عمر دستگاه آبگیر لوله ای می شود. علاوه بر این، توسط بکارگیری ورق های گالوانیزه ی محکم و با استقامت زیاد دستگاه، هزینه های مربوط به تعمیر و نگهداری آبگیر لوله ای فرش کاهش می یابد. عدم وجود صدا و نبودن لرزش، از ویژگی هایی است که این دستگاه آن را دارا می باشند، همچنین این نوع دستگاه ها دارای قابلیت کنترل از راه دور برای روشن و خاموش کردن می باشند.

آبگیر لوله ای فرش، سانتریفیوژی است که دارای حالت دورانی با سرعت چرخش بالای ۱۴۰۰ دور در دقیقه است که موجب کیفیت بالای خشک کردن فرش ها توسط دستگاه در زمان کوتاهی می شود. ترمز پر قدرت این دستگاه موجب توقف سریع و کامل آن در کمتر از چند ثانیه می شود. موتور و همچنین جنس سبد این دستگاه بر قیمت آبگیر لوله ای فرش تاثیر گذار است.

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

 • سلام جناب محترم و/محترمه
  میشود نرخ ماشین خشکن کوله بی را برایم بگوید مه چند است به دالر

  پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.